Sayfalar

12 Kasım 2011 Cumartesi

Horrible Bosses

http://www.imdb.com/title/tt1499658/

  Bu yazı söz konusu film hakkında önemli bilgiler içermektedir. Eğer filmi izlemediyseniz okumayınız ama belki okuyabilirsiniz de.
 2011 yılında vizyona girmiş Seth Gordon filmi. kadrosunda Kevin Spacey, Jennifer Aniston, Jason Sudeikis, Colin Farrelll, Charlie Day, Jason Bateman gibi isimler var.

 Öncelikle filmin oyuncu kadrosu çok sağlam. Komedi filmlerine oranla çok üst düzey kalmış. Sadece Kevin Spacey için izlemek isteyenler bile vardır. Bu açıdan Horrible Bosses'ın büyük bir avantajı var. İkinci avantajı ise konusu. Patronundan nefret eden keşke geberse gitse diyen işçi gayet klişe olsa da daha önce ciddi ciddi öldürmeye kalkanları hiç görmemiştik. Bu filmle beraber görmüş olduk.


 Başlar başlamaz görüyoruz ki Nick'in de ataları diğer herkes gibi ABD'ye cebinde beş kuruş parası olmadan gelmiş. Zaten Amerika'ya zenginken yerleşen yok sanırım bu Hollywood'da. Diğer filmlerden tek farkı, Nick'in büyükannesi geldikten sonra zengin olmamış, yine fakir bir biçimde ölmüş. Nick ise gayet düzgün bir işte çalışıyor. Zaten üç kişilik grubumuzun en zekisi ve en mantıklı kararlar almaya çalışanı da o. Patronu Mr. Harken ise tam bir şerefsiz. Kimsenin başına öyle bir patron gelmez umarım.


 Dale'in olayı ise bambaşka. burada açıklanacak pek bir şey yok. Zira karşında Jennifer Aniston gibi bir kadın var değil mi Daleciğim? Bu kadar kendini geri çekmeye çalışması saçma geldi bana.


 Kurt ise çok memnun olduğu patronunun ölümünden sonra başa geçen oğluyla sorunlar yaşıyan bir tip. Bir de kadın gördü mü üstüne atlıyor. Arabada beklerken de elindeki çekirdek paketiyle gavurların da çekirdek çitlediklerini göstermiştir. Patronun oğlu demişken Colin Farrell'a değinmek lazım. Harika oynamış. Onun sahneleri çokça güldürdü. Zaten film boyunca ana karakterlerden çok yan karakterler komik. Bobby, Motherfucker John, Kenny gayet güldürdü. Filmde genel olarak kahkahalar ata ata izlediğiniz sahneler pek yok. Hatta bir olayın yaşanıp daha sonra hayal olduğunu görmek, yanlışlıkla uyuşturucu almak gibi klişeler de var. Ama film yine de kendini izlettiriyor, sıkmıyor. Kısacası, komik değil ama eğlenceli.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder